Novinky 2009

Vzhledem k chybějícím údajům z předeškých webových stránek uvádím pouze ty nejdůležitější novinky, které se v tomto roce staly z oblasti chovatelství, výstav a zkoušek.

Chovatelství:

V tomto roce se nám narodily dva vrhy

"E" Explosive ze spojení Deborah the Dream Team x Heartbreaker Is Friendly - 7 miminek, 5 pejsků a 2 holčičky.

"F" Flying ze spojení Be Dream Famous Gold x Fiddle - De - Dee´s Morris Traveller - 7 miminek, 5 pejsků a 2 holčičky. Jedna holčička zůstala u nás doma, a to Flying Heart Famous Gold.

V CH Pure soul se narodila štěňátka naší Arwen Famous Gold x Heartbreaker Is Friendly jako vrh "A" ADVENTURE 9miminek  - 2holčičky a 7chlapečků.

Byla zrentgenována štěňátka z prvního vrhu našeho Bekoška a Gentle Kiss the Best Baron:

Extra Famous Bohemia Angel - 2x VN1, V1 CAC, DKK 0/0 - DLK 0/0

Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - 3x CAC, 1x CWC, DKK 2/1 - DLK 0/0

Essential Beauty Bohemia Angel - V2 res.CAC, DKK 1/0 - DLK 0/0

Evening Melody Bohemia Angel - 4x CAC, res.CAC, VT Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi DKK 1/0 - DLK 0/0

Excelent Lady Bohemia Angel - CAJC, BOB junior, V2 res.CAC,  DKK 2/0

Výstavy:

Heartbreaker Is Friendly - byl mu udělen titul Slovenský šampion krásy, Český šampion krásy, Polský šampion krásy

Zúčastnil se Klubové světové výstavy v Bratislavě a Světové výstavy v Bratislavě - oba dva dny s krásnými posudky a známkami výborná. Na Světové výstavě se dokonce dostal do užšího výběru posledních 10 psů z 32 nastoupených.

Back to my Dream Famous Gold - splnil v tomto roce podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy, který mu byl přiznán až v roce 2010

Zúčastnil se Klubové světové výstavy v Bratislavě a Světové výstavy v Bratislavě - oba dva dny s krásnými posudky a známkami výborná a na Klubové světové výstavě se dokonce dostal do užšího výběru posledních 10 psů z 33 nastoupených a získal pořadí se známkou VÝBORNÁ4!!!

Explosive Love Famous Gold - klubová výstava RK CZ Konopiště, VN1 BIS baby

 

Zkoušky:

Be Dream Famous Gold - složila zkoušky OVVR v Roudné v II.ceně

Heartbreaker Is Friendly - se zúčastnil Poháru myslivosti v Malešově 2009, který úspěšně absolvoval

(PZ + SZVP - celkově 12m.)

Extra Gentle Kiss Bihemia Angel - připravila jsem jí a složila jsem s ní zkoušky OVVR  - prospěla

Dream of Storm Famous Gold - složil KPZ v II.ceně

Dream of Skyline Famous Gold - složila zkoušky OVVR v I.ceně

Craze Girl Famous Gold - složila zkoušky PZ a SZVP

Cintie Famous Gold - složila PZ v II.ceně

 

7.- 8.2.2009 V těchto dnech se konalo DUO CACIB Brno - dvě mezinárodní výstavy v jednom víkendu, kde první z nich v sobotu byla ještě výstavou nominační na CRUFT 2010 v Anglii.V obou dnech posuzovali angličtí rozhodčí manželé R.+ S.Lane.
Této výstavy jsem se zúčastnila pouze s naším pejskem Heartbreaker Is Friendly, který se oba dva dny předváděl ve tř.otevřené ve velmi početné a kvalitní konkurenci. V sobotu získal ocenění CAC, následně CACIB a BOB. Tímto výsledkem nejenže splnil podmínky pro udělení titulu český šampion krásy, ale také se stal získáním CACIBa čekatelem prestižního titulu interšampion a dále jelikož to byla výstava nominační, tento výsledek ho opravňuje zúčastnit se CRUFT 2010 v Anglii. Titul BOB byl pak přenádhernou třešničkou na dortu. Moc děkuji všem co nám drželi palce a fandili nám. V neděli pak získal Chico také krásný posudek a titul res.CAC. Fotogalerii z výstavy DUO CACIB najdete ZDE.

Další krásnou zprávou bylo, že v sobotu se v silně obsazené třídě mladých prezentovala fenečka po našem pejskovi
Back to my Dream Famous Gold - Excellent Lady Bohemia Angel, která získala titul CAJC a následně BOB JUNIOR, čímž také získala nominaci na CRUFT 2010 v Anglii. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

A ještě jedna báječná zpráva, fenka Klaudie od Kamenné Hradby, kterou kryl náš Chico - Heartbreaker Is Friendly je březí.
Současně v minulém týdnu Chico - Heartbreaker Is Friendly nakryl fenku z našeho chovu CH CZ Arwen Famous Gold CHS Pure Soul Irenky Zárubové. Doufáme, že toto krytí bude úspěšné a budeme se moci těšit na další štěňátka po Chicovi.

 


Ve dnech 26.1 a 27.1 proběhlo krytí naší fenky Barunky - Deborah the Dream Team naším mladým psem Chicem - Heartbreaker Is Friendly. Pokud se vše podaří, tak štěňátka by se měla narodit koncem března 2009. Barunky by to byl již třetí vrh. Je to v chovu již osvědčená fenka, která nám dala mnoho velmi pěkných potomků, z nichž někteří působí i v naší chovatelské stanici př.Beky  - JCH SK, CH CZ, PL Back to my Dream Famous Gold, Boženka  - Be Dream Famous Gold (Národní vítězka, BOB Ostrava 2008).Další potomky si můžete prohlédnout v odchovech vrhy B a D.Jako otce štěňátek jsme vybrali mladého nadějného pejska, kterého máme v naší chovatelské stanici, velmi se mi líbí jeho rodokmen plný zvučných jmen jako Intch.Taram Du Bois de La Rayere, Intch.Multich.Beeangee Jumping Jack Flash, Intch.Multich.Karvin Kind of Magic,  Ipcress See Quest a mnoho dalších.....

Pokud máte zájem napiště nám nebo zavolejte tel.+420724705494, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Současně oznamujeme, že krytí fenky Brigite z Královských Teras psem JCHSK, CH CZ, PL Back to my Dream Famous Gold bylo úspěšné a fenka je březí. Již brzy přineseme více informací. V případě zájmu o štěňátka po našem krycím psovi nás kontaktujte telefonicky nebo písemně viz.shora.

 


27.1.2009 Také máme několik výstavních novinek. O víkendu se naše odchovy zúčastnili dvou výstav
MVP Trenčín/SK a NVP Glogow/PL  s těmito výsledky:

Heartbreaker Is Friendly - MVP Trenčín skončil druhý ve třídě pracovní

Back to my Dream Famous Gold - MVP Trenčín skončil třetí ve třídě šampionů

Dream of Storm Famous Gold - NVP Glogow skončil třetí v mezitřídě

Craze girl Famous Gold měla úspěch největší vyhrála třídu pracovní V1 CWC a v závěrečných soutěžích o nejlepšího pracovního psa získala třetí místo BIS 3 pracovní pes výstavy.

 

 

16.1.2008 - V předešlých dnech proběhla krytí našimi chovnými psy, v následujících týdnech najdete více v sekci štěňata/vrhy po našich psech.

JCH SK, CH CZ, PL Back to my Dream Famous Gold x Brigite z Královských teras

Heartbreaker Is Friendly x Klaudie od Kamenné hradby

 

13.1.2009 Oznamujeme, že začala hárat naše fenka Intch., Multich., Grandch CZ Deborah the Dream Team. Barunka bude nakryta naším mladým pejskem Heartbreaker Is Friendly, pokud se vše podaří, tak by se štěňátka měla narodit koncem března 2009. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení kontaktujte nás již nyní. Tel. +420724705494,

Současně nyní probíhá drobná přeměna našich stráneček, a tak některé sekce nebudou po krátké období zcela aktualizované, děkujeme za pochopení.

 

10.1.2009 -  Dnes se knám dostala zpráva od majitelky našeho odchovu Craze girl Famous Gold (Channy Bohemian Gold x Fairy Jack Is Friendly), malá Craze je dalším psem z naší chovatelské stanice, který má vyšetřené kyčle nejen v České republice, ale i v Anglii dle systému BVA, a to s výsledkem 7:5 - přepočet na stupnici FCI je (1/1).

Rekapitulace výsledků BVA kyčlí u našich odchovů:

JCH SK, CH CZ, PL Back to my Dream Famous Gold (Intch.Deborah the Dream Team x DKCH Summeramba Chopin) BVA 3:3 - FCI 0/0

NV Be Dream Famous Gold (Intch.Deborah the Dream Team x DKCH Summeramba Chopin) BVA 5:3 - FCI 1/0

CH CZ Arwen Famous Gold (CH CZ, SK Channy Bohemian Gold x Intch.Bruce of Dream Team) BVA 5:10 - FCI 1/2

Craze Girl Famous Gold (CHCZ, SK Channy Bohemian Gold x JCH,CH Fairy Jack Is Friendly) BVA 7:5 - FCI 1/1

 

Přikládáme článek o posuzování BVA v Anglii spolu s přepočtovou tabulkou ZDE

 

2.1.2009 - Máme skvělou zprávu, již před koncem roku 2008 přišel certifikát o udělení šampiona krásy Polska našemu milému klučíkovi Back to my Dream Famous Gold. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně úspěchů.

1.1.2009 - Dnes nemáme tak dobrou zprávu jako obvykle, ale i to se prostě  stává,   jeden z našich odchovů Dream of Sexy Denis Famous Gold byl na  rtg  kyčlí a loktů, tyto snímky se pak poslaly na posouzení, i když  bylo jasné,  že výsledek nemůže přijít příznivý. Bohužel přesto, že nikdy neměl žádné  pohybové problémy a ani na tom jakým způsobem se  pohybuje není nic poznat,  tak má jednu stehenní kost o více než centimetr kratší než tu druhou, příčin proč  se takto mohlo stát je  spousta, ale vzhledem k tomu, že pravidla pro snímkování a  vyhodnocování DKK mluví o tom, že češky (kolena) mají být na snímku v rovině, aby byl  posouditelný, nebylo možné díky kraší kosti srovnat nohy tak, aniž by se jedna  noha o vice než 1cm nestahla dolů. A tak bohužel, jak jsme očekávali je Roky dle výsledku  do chovu nevhodný.  Výsledek DLK (loktů) je jako zatím u všech jeho sourozenců 0/0.  U žádného jiného z našich odchovů se tento hendikep neobjevil.  Děkujeme Rokyho páníkům a přejeme jim i Rokymu hodně zdravíčka do dalších let.

Výsledky sourozenců jsou velmi pěkné,

bratři
Dream of Storm DKK 1/0 - DLK 0/0
Dream of Speed DKK 0/0 - DLK 0/0
sestřičky
Dream of Skyline DKK 0/0 - DLK 0/0
Dream of Sound DKK 0/0 - DLK 0/0
Dream of Sunshine DKK 0/0 - DLK 0/0